Düğün Dansı: Düğününüzde nikahtan sonra bir eş olarak yapacağınız ilk paylaşımdır ve aynı zamanda gelin ile damadın düğün dansı yapmaları bütün dünyada klasikleşmiş bir gelenektir.


Hangi Dansları Tercih Etmelisiniz?

Hangi dansı seçeceğiniz; daha önce dans deneyiminiz olup olmadığına, müziğinize (sizin seçiminiz ya da size önereceğimiz parçalardan biri), gelinliğinizin modeline, dans edeceğiniz pistin genişliğine göre belirlenir. Günümüzde düğün dansı için en çok tercih edilen danslar; öğrenmesi ve uygulaması son derece kolay ve romantik olması nedeniyle VALS veya RUMBA’dır. Fakat eğitmenlerimiz birçok dans çeşidini yeni başlayan çiftlerimizin kolay öğrenebileceği şekilde seçilen şarkıya göre uyarlayarak da öğretebilmektedir.


Derslere Ne Zaman Başlamalıyız?

Minimum paket(4 ders) seçilmesi halinde en az 3-4 hafta önce başlamanızı öneriyoruz. Birden çok istenen dans ve/veya zor bir koreografi düşünüyorsanız ise çok daha erken başlamanız iyi olacaktır. Düğüne 1 hafta kala hazırladığımız çiftlerimiz de olmuyor değil ama siz yine de çok geç kalmayın diyoruz...


Derslere gelirken neler getirelim?

Düğün Dansı derslerine gelirken öncelikle rahat edebileceğiniz hareket kabiliyetiniz kısıtlamayacak kıyafetler giymelisiniz. Ayakların bilek kısmını kapatan boğazlı ayakkabılar giymemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca son derse gelirken düğünde kullanacağınız ayakkabıları ve tarlatanınızı getirmeniz son provanın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.


Derslerde nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle derslere rahat gelmenizi öneriyoruz. Düğün Dansı derslerimiz son derece eğlenceli ve rahat geçmektedir. Herhangi bir sıkıntı yaşamadan kolaylıkla size en uygun dansı ve koreografiyi öğrenebileceksiniz. Bu nedenle derslere gelirken stres olmanız için hiçbir neden yok. Bunun dışında düğün dansı derslerde eğitmeninizin tavsiyelerini çok dikkatli dinleyerek uygulamanızı tavsiye ederiz. Bu tavsiyelerimize uymanız halinde ortaya çok güzel çalışmalar çıkacaktır.


Ama hiç dans bilmiyoruz, çok yeteneksiziz acaba düğün dansı yapabilir miyiz ?

Düğün dansı dersleri ve koreografileri, hiç dans bilmeyen çiftlerimize kısa zamanda ve kolaylıkla dans öğretmek amacıyla geliştirilmiştir. Bu nedenle hiç dans bilmeseniz de kendinizi yeteneksiz bulsanız da yapabilirsiniz.


Müzik seçimini nasıl yapabiliriz?

Kendi belirleyeceğiniz bir müzikle veya bizim arşivimizden bulabileceğiniz müziklerle düğün dansınızı yapabilirsiniz. Bu konuda eğitmenlerimizin tavsiyelerini de dikkate almanızı öneririz.

Örnek İlk Dans Müzikleri